סיליקון | Silicone - ד"ר רוברט כהן

הסיליקון משמש למילוי קמטים מאז שנת 1952
השיטה היעילה למילוי קמטים באמצעות סיליקון נקראת   Injection   Technique  Microdroplet והומצאה ע”י פרופ. אורנטרייך בשנת 1948.

באמצעות שיטה זו מוזרקת לתוך הדרמיס מיקרו טיפה של סיליקון המעוררת יצור של קןלגן סביבה. הקולגן העוטף את המיקרו טיפה של הסיליקון אוחז אותה במקומה ומונע ממנה לנדוד. עובדה זו הוכחה חד משמעית ע”י מחקרים רבים המופיעים בספרות המדעית.

סיליקון רפואי טהור

סיליקון רפואי טהור לצרכים קוסמטיים נחשב לחומר מהטובים בעולם. החומר דמוי ג’ל שקוף, סטרילי, היפואלרגני וּמשמש כהיום לעיצוב וּלעיבוי השפתיים, למילוי קמטים וקמטוטים.
הסיליקון הוא חומר בעל דרגת ניקיון גבוהה, סטרילי ביותר, מאושר להזרקה לצרכים קוסמטיים ע”י משרד הבריאות הישראלי וה-.F.D.A האמריקני (off label) .

שיטת ההזרקה המקובלת כיום מתייחסת לסיליקון כאל חומר גירוי ולא כאל חומר מילוי, טכניקה שמאחוריה עומד ניסיון קליני של למעלה מ-50 שנים בארה”ב. טכניקת ה”מיקרו טיפה”, כפי שפותחה ע”י פרופ’ אורנטרייך מניו-יורק, הינה הבטוחה והיעילה ביותר להזרקת סיליקון רפואי טהור לצרכים קוסמטיים. כאשר הוא מוזרק בטכניקת ה”מיקרו טיפה”, הסיליקון הרפואי הטהור מעורר את התאים הפיברובלסטיים שבגופנו לייצר מעטפת טבעית של קולגן.

תהליך ההזרקה אורך זמן קצר, אך יש לערוך בין חמישה לשמונה טיפולים במרווח זמן של מספר שבועות עד מספר חודשים. בדרך כלל השינוי נראה לעין לאחר הטיפול השלישי. משך זמן ההשפעה של הסיליקון הרפואי הוא הארוך ביותר מכל חומרי המילוי והעיצוב הקיימים כיום בעולם. תוצאות הסיליקון הרפואי הטהור מוגדרות לצמיתות, אולם עקב תהליך ההזדקנות הטבעי של עור הפנים, רפיון העור ודלדול הרקמות והשרירים אפשר להנות מהתוצאות לפחות כמה שנים טובות. ניתן לאורך הזמן לתחזק את התוצאות עם טיפולים משלימים.
: סיליקון רפואי טהור לצרכים קוסמטיים נחשב לחומר מהטובים בעולם